Jedyny taki meetup na Śląsku!

19 października 2018 / 13:30 / Międzynarodowe Centrum Kongresowe Katowice

Do wydarzenia pozostało:

19 października 2018 / 13:30

0 dni 00:00:00

Miejsce wydarzenia:

Europejski Kongres MŚP

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Katowice
 • 3
  Edycja
 • 2
  Godziny merytorycznych rozmów
 • 4
  Prelegentów

AI Katowice #3 to kolejne z cyklu spotkań poświęconych sztucznej inteligencji. Budujemy społeczność ekspertów, praktyków i przede wszystkim pasjonatów AI! Podczas spotkań chcemy nie tylko wymieniać się wiedzą, ale również inspirować do tworzenia i badania sztucznych sieci neuronowych osoby związane z nowymi technologiami.

PLAN SPOTKANIA

 • 13:30
  dr inż. Marek Pyka
  Data Scientist as a Service – Microsoft Azure dla projektów innowacyjnych
 • 14:00
  Maciej Karpicz
  Machine Learning w procesie obiegu dokumentów
 • 14:30
  prof. Tomasz Pietrzykowski
  Etyczne zagadnienia AI
 • 15:00
  prof. Zbigniew Nawrat
  Człowiek i jego rozum, robot i jego inteligencja - czyli dlaczego Robin Heart jest telemanipulatorem

PRELEGENCI

 • speaker
  Zbigniew Nawrat
  Naukowiec, wynalazca, nauczyciel, wizjoner. Jako pierwszy w kraju wprowadził i rozwija z zespołem medyczne zastosowania technologii wirtualnej przestrzeni oraz metody symulacji operacji chirurgicznych. Ojciec pierwszego polskiego i europejskiego robota chirurgicznego Robin Heart, który ma szanse na wdrożenie kliniczne.
 • speaker
  Tomasz Pietrzykowski
  Prorektor Uniwersytetu Śląskiego do spraw współpracy międzynarodowej i krajowej, profesor na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Twórca oraz kierownik Centrum Badawczego Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych UŚ. W latach 2005-2007 wojewoda śląski, przewodniczący rady społeczno-gospodarczej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).
 • speaker
  Marek Pyka
  Cloud Solutions Architect Advanced Analytics and AI w firmie Microsoft. Pasjonat technologii chmurowych, zagadnień sztucznej inteligencji i obszarów bezpieczeństwa systemów przetwarzania danych w chmurze. Pięciokrotnie nagrodzony tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Cloud and Datacenter Management.
 • speaker
  Maciej Karpicz
  Projektant algorytmów odpowiedzialny za modele matematyczne i architekturę systemów. Z klientami pracuje nad wizją ich produktów zawierających elementy AI, a z zespołem nad urzeczywistnieniem tych wizji. Pierwszy program poczynił w podstawówce, a pierwszy projekt z elementami machine learningu zrealizował dla klienta na studiach.

POZNAJ KATOWICE

W Katowicach powstaje nowe miejsce dla lokalnych przedsiębiorców - Miejski inkubator przedsiębiorczości Strefa Innowacji. Będzie to miejsce współpracy dla wielu firm, w którym będą mogły wymieniać się wiedzą i doświadczeniami. To tu będą odbywać się meetupy, w tym również AI Katowice.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o biznesowej stronie Katowic, to zapraszamy do lektury raportu Usługi biznesowe w Katowicach i Aglomeracji Katowickiej, który możecie pobrać tutaj.